Українцям розповіли, коли поліція не має права зупинити та оштрафувати водія

У сьогоднішній статті розберемося із незаконними підставами зупинки автомобіля патрульними поліцейськими.

Відсутність полісу ОСЦПВ у базі МТСБУ.

Без автоцивілки їздити заборонено і за її відсутність передбачено штраф. Але в списку підстав для зупинки автомобіля поліцейським пункту «Відсутність автоцивілки в базі» немає. Більше того, у статті 21 закону України «Про ОСЦПВ» зазначено, що поліцейський має право перевірити наявність автоцивілки лише при складанні протоколів про порушення правил дорожнього руху та оформлення матеріалів ДТП.

Брудні номерні знаки — лише якщо відео або фотодокази відсутні.

Відповідно до п. 2.9 правил дорожнього руху, водію заборонено керувати автомобілем із забрудненими номерними знаками, на яких не видно символів з відстані 20 м. У такому разі водієві загрожує штраф 850 грн за перше порушення та 1700 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з відплатним вилученням транспортного засобу – за повторне протягом року порушення (стаття 121 КУпАП). Якщо доказів немає, а 20 метрів поліцейський вимірював лише «на око» — штраф за брудні номерні знаки є незаконним.

Якщо вас зупинили на підставі забруднених номерних знаків, ви можете витерти їх та попросити докази порушення у поліцейського. Якщо їх нема, штраф водієві не накладуть.

Превентивні поліцейські заходи, які не підкріплені відповідними документами.

Під час проведення превентивних поліцейських заходів поліція зобов’язана повідомити особу їх причини та довести до її відома нормативно-правові акти, на підставі яких застосовуються такі заходи. Якщо для проведення таких превентивних заходів немає відповідних документів, зупинка незаконна.

Притягнуті за вуха законні підстави для зупинки

Якщо поліцейський не має доказів порушення, а лише власні суб’єктивні підозри, його дії незаконні.

Спілкуючись із співробітником поліції, завжди відкрито фіксуйте його дії на відео (прихована зйомка заборонена). Немає норм закону, які це забороняють. Так, у разі потреби, у вас буде доказ незаконності дій поліцейського (якщо вони будуть незаконні). Але інколи поліцейський може забороняти проводити зйомку, посилаючись на статтю 307 Цивільного кодексу України. У такому разі повідомте, що він службова особа, яка виконує службові обов’язки, і відповідно до статті 21 закону «Про інформацію» людина має право фіксувати дії, які порушують її права.


Джерело hotline.finance
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти