Українцям розповіли, хто та як може ввезти автомобіль без розмитнення

В Україні набув чинності закон, який передбачає пільгове або “нульове” розмитнення автомобілів. Ці поблажки діятимуть лише на період воєнного часу.

Скільки часу діє “нульове” розмитнення?

Військовий стан діє в Україні з 24 лютого по 25 березня, потім він був продовжений ще на 30 діб, тобто до 25 квітня. Таким чином, скористатися “безкоштовним розмитненням” можна до 25 квітня 2022 року.

Хто може скористатися правом безмитного ввезення?

Відповідно до статті 69.24 Податкового кодексу, внесеної Законом №2142-IX, фізичних осіб звільнено від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком. А у Митному кодексі статтею 9-11 ці товари звільняються і від ввізного мита. Таким чином, жодних податків при ввезенні автомобілів платити не треба. Фізичні особи-підприємці можуть користуватися цим правом, але зі сплатою акцизу.

Які автомобілі не можна ввозити за цим законом?

Заборона стосується ввезення автомобілів з росії та Криму. Білорусь поки що не входить до списку таких країн.

Які транспортні засоби ввозяться без митних платежів?

Перелік дозволених для ввезення транспортних засобів має такий вигляд: автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів.

Які обмеження за віком та екологією?

Для легкових автомобілів – не нижче за “Євро2”, тобто виготовлені не раніше 1996 року. Таким чином, автомобілю може бути не більше 26 років. Для вантажних автомобілів існує норма не нижча за “Євро5”, їх випускали з 2009 року, тобто їхній вік не повинен перевищувати 13 років.

Чи потрібно після закінчення військового стану доплачувати “розмитнення”?

У Законі про “нульове розмитнення” йдеться про те, що автомобілі, які ввозяться, будуть використовуватися для вільного обігу. Тобто якщо фізична особа встигне ввезти автомобіль під час воєнного стану, доплачувати не треба буде, а машину можна продати хоч наступного дня.

Як і звідки пригнати авто з-за кордону?

Під час воєнного стану виїзд з України військовозобов’язаним чоловікам віком 18-60 років за кордон заборонено (за деякими виключеннями). Тому виїхати для купівлі автомобіля можуть чоловіки старше 60 років або жінки. Також машину можуть привезти спеціалізовані компанії на автовозі або іноземці.

Щодо шляхів привозу, то морські порти Чорного моря, звідки надходили авто зі США, Кореї та Грузії, заблоковані. Їх можна привезти через європейські порти (Німеччини, Греції, Польщі чи Литви), а потім доставити через Польщу, Словаччину, Угорщину чи Румунію. Втім, це значно дорожче, ніж через Одесу чи Чорноморськ. Найбільш реальний шлях – придбати авто в одній з країн Євросоюзу через посередника, який вивезе машину через український кордон. Звичайно, за це він візьме певну суму.

Що потрібно платити під час реєстрації?

Незважаючи на скасування податків, українцям все ж таки не вдалося уникнути обов’язкових платежів, таких як:

– оплата оформлення сертифіката відповідності (2000 – 3000 грн.);

– сплата 3-5% від вартості автомобіля у ПФУ при реєстрації авто у СЦ МВС;

– oплата номерних знаків;

– оплата бланку техпаспорту.


Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти