Українцям розповіли, чи потрібна водіям «автоцивілка» під час війни

Під час військового стану обов’язок наявності страхового поліса не скасовувався, як і відповідальність за відсутність автоцивілки.

Більшість власників транспортних засобів перестали продовжувати дію полісів страхування транспорту, терміни дії яких спливли. Основні причини – нестабільна військова та політична ситуація, тяжке фінансове становище та невпевненість у завтрашньому дні.

Водночас обов’язок наявності страхового поліса не скасовувався, як і штраф за відсутність поліса, який відповідно до ч. 1 ст. 126 КУпАП складає 425 грн.

Поки що в Україні страхові компанії працюють і повертають страхові виплати у звичайному режимі. Більшість повідомили про продовження функціонування системи страхування та відшкодування страхових виплат. У той самий час за відсутності стабільних надходжень зa допомогою придбання полісів підвищується ризик неплатоспроможності страхових компаній.

“Власники застрахованих автомобілів та будинків, які були знищені або пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів, не отримають страхове відшкодування. А ось виплату за звичайне ДТП – так. При цьому у нас лише 8% автомобілів у країні мали поліс комплексного страхування каско, тож виплати отримуватимуть майже всі постраждалі в ДТП за обов’язковим страхуванням автоцивільної відповідальності, навіть якщо у автомобіля є поліс каско, отримати компенсацію за пошкодження, пов’язаних з військовими діями або діями знарядь війни неможливо, є окремий вид страхування від військових ризиків, які дуже рідко укладаються для нерухомості та автотранспорту”, – розповів директор Асоціації “Страховий бізнес” В’ячеслав Черняховський.


Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти