Вбиті війною автомобілі: що робити, як фіксувати та вимагати компенсації

Зважаючи на значну кількість пошкоджених будинків та автомобілів в Україні, фіксувати знищені машини зараз складно. До того ж у поліції у пріоритеті фіксація найтяжчих злочинів. Проте адвокат радить набрати 102, щоби переконатися в тому, що поліція не зможе приїхати.

Якщо ж ні, адвокат Роман Симутін пропонує скористатися подальшим алгоритмом дій.

«Передусім слід підготувати заяву на ім’я начальника поліції про знищення вашого авто. У заяві – вказати адресу місцезнаходження автомобіля, дату, час та відомі вам обставини знищення машини, – зазначає адвокат. — Включити до заяви копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та фото або відео спаленої машини. Фото та відео зробити з прив’язкою до місцевості, будинків, вулиць та будь-яких постійних орієнтирів. Тобто зробити не одне фото, а кілька різнопланових із деталізацією пошкоджень.

Прийти до відділу поліції та зареєструвати заяву. Якщо немає можливості потрапити до відділення поліції, надішліть заяву цінним поштовим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення поштового відправлення. В описі обов’язково слід вказати назви документів і предметів, які надсилаються. Тобто заяву про знищення авто, фотографії, DVD-диск або флеш-носій із відеозаписом. Обов’язково зберігайте чек про надсилання та опис вкладення зі штампом пошти. Коли ваше поштове відправлення отримають у поліції, на вашу адресу прийде повідомлення про вручення поштового відправлення. Після отримання вашої заяви є шанс, що слідчий виїде на місце та огляне знищений автомобіль. Якщо ніхто не виїде, ви вже зафіксували факт і належним чином подали заяву про знищення авто.

Швидше за все, після закінчення бойових дій усі подібні заяви надішлють до СБУ за ст. 438 КК «Порушення законів та звичаїв війни».

Звернення до поліції, за словами адвоката, також необхідне для страхової. Довідка про відкриття провадження за фактом знищення автомобіля необхідна, якщо у договорі страхування передбачено випадок воєнного стану. Отже відшкодування виплатять.

«Якщо авто не застраховане, поки законодавчого механізму відшкодування за такі машини власникам немає, немає навіть проекту закону, — пояснює адвокат. — Якщо авто викрали, алгоритм дій фактично ідентичний, тільки в заяві слід вказати (якщо вам відомо) обставини, за яких викрали авто».


Джерело inshe.tv
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти