Розповіли, як контролюють якість палива у Польщі

Польське законодавство за торгівлю неякісним пальним передбачає штраф до 1 мільйона злотих (233 тис доларів) або позбавлення волі на строк від 3 місяців до 5 років, тому, починаючи з 2016 року, рівень порушень у цій країні не перевищує 4%.

“В результаті моніторингу польського ринку рідкого палива його якість з кожним роком покращується. У 2021 році менше 2% проб бензину та дизельного палива, взятих на АЗС, не відповідали стандартам. Причому порушення щодо бензину траплялися рідше, ніж дизельного палива”, – каже Томаш Хростний, президент Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKIK).

Контроль якості рідкого палива здійснюється двома способами. По-перше, президент UOKiK випадково обирає станції і дає вказівку відповідної регіональної торгової інспекції для їх контролю. По-друге, інспектори перевіряють тих підприємців, на яких надійшли скарги чи інформація від правоохоронних органів.

За підсумками перевірок та тестів торгова інспекція винесла 6 рішень щодо вилучення з польського ринку пального, яке не відповідає нормам, а також передала главі Управління енергетичного регулювання інформацію про 23 випадки порушення умов концесій, наданих на торгівлю рідким пальним та положень законодавства. На порушників може чекати серйозне покарання.


Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти