Від паливної кризи Україну можуть врятувати міні-НПЗ

Через скасування податків на паливо, діяльність міні-НПЗ під час війни виявилася не такою вже прибутковою. Але зараз після знищення ворогом десятків нафтобаз та кількох великих нафтопереробних заводів у підпільних НПЗ знову з’явився шанс.

Основний продукт, що пропонується на ринку – стабільний бензин та альтернативне паливо на його основі. При цьому варто відзначити низьку якість цього продукту через нестачу октанопідвищуючих компонентів.

“До війни присадки, які підвищують октан, йшли з росії та білорусі як розчинники, зараз цих поставок немає. У хід йдуть переважно метанол та біоетанол з додаванням товарних бензинів А-92 та А-95”, – розповів на умовах анонімності один із трейдерів, додавши, що заводи шукають виходи на європейські джерела постачання МТБЕ та інших компонентів октанопідвищуючих.

Стабільний бензин пропонують за 20 – 22 грн/л, спиртовмісний бензин – із прив’язкою до ціни на заводські бензини А-95 мінус 5 грн/л.

Сировиною для міні-НПЗ залишаються ресурси приватних нафтовидобувних підприємств. Також є дані про випадки використання газового конденсату та нафти на родовищах “Укрнафти” та “Укргазвидобування”, які не можуть повністю забезпечити охорону своїх об’єктів у прифронтовій зоні.

За експертними оцінками, в 2021 році обсяги переробки сировини на українських міні-НПЗ оцінювалися в 500 тис. т. Крім того, невід’ємною частиною цього процесу був імпорт безакцизних октанопідвищуючих розчинників, який досяг минулого року 132 тис. т (зростання на 86%).


Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти