Військові вилучили автомобіль для потреб оборони: як повернути чи отримати компенсацію

Під час воєнного стану у Збройних сил України, територіальної оборони, поліцейських та інших посадових осіб виникають необмежені права на відчуження майна громадян.

Ліміти вилучення транспортних засобів та техніки встановлюються рішенням Кабміну або розпорядженнями держадміністрацій за поданням районних (міських) військових комісаріатів.

Про примусове відчуження майна складається відповідний акт. У ньому обов’язково мають бути зазначені:

1. Назва військового командування та органу, який ухвалив або погодив рішення про примусове відчуження або вилучення майна.

2. Відомості про власника (власників) майна. Для юридичних осіб – повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код. Для фізичних осіб – прізвище, ім’я, по батькові, постійне місце проживання та ідентифікаційний номер.

3. Відомості про документ, який встановлює право власності на майно (за наявності).

4. Опис майна, достатнього для його ідентифікації. Для нерухомого майна – відомості про місцезнаходження (адресу), для рухомого майна (наземні, водні та повітряні транспортні засоби) – відомості про реєстраційний номер транспортного засобу, марку, модель, номер шасі, рік випуску та інші реєстраційні дані.

5. Сума виплачених коштів (у разі попереднього повного відшкодування вартості майна).

Акт передачі майна має бути підписаний власником та уповноваженими особами військового командування та органом, який ухвалив або погодив рішення про примусове відчуження майна. Він скріплюється печатками військового командування та/або зазначених органів.

Для повернення транспортних засобів та техніки керівники підприємств, установ та організацій звертаються до військових комісаріатів за місцем їх вилучення з відповідною заявою. Саме вони (за погодженням з місцевими держадміністраціями) визначають терміни та пункти повернення транспортних засобів та техніки.

Відшкодування вартості транспортного засобу може бути двох видів – попереднє та наступне.

Для отримання повної компенсації за майно його колишній власник після скасування правового режиму воєнного стану звертається до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою, до якої додаються акт та документ, який містить висновок про вартість майна.


Джерело liga.net
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти