Українцям пояснили, чи потрібно переоформлювати страховий поліс при купівлі вживаного авто

В Україні у разі зміни власника транспортного засобу страховий поліс зберігає чинність до закінчення строку його дії (20-1.1 Закону).

При цьому у разі продажу застрахованого автомобіля права та обов’язки страхувальника переходять до особи, яка прийняла такий транспортний засіб у свою власність (20-1.2 Закону).

Отже, відповідно до закону при купівлі автомобіля, новий власник не зобов’язаний переоформляти на себе страховий поліс.

Такий поліс буде діючим аж до кінцевого терміну його дії без будь-яких обов’язкових переоформлень. Це пояснюється тим, що страхується не власник, а сам транспортний засіб.

Однак законодавство дозволяє продавцю розірвати дію полісу в односторонньому порядку у будь-який час. Продавець вправі це зробити у будь-який час аж до закінчення строку його дії, попередивши про це страхову компанію за ЗО днів.

При цьому страхова компанія не попереджає нового власника про втрату чинності полісу внаслідок розірвання договору попереднім власником. Лише передає вказану інформацію в базу МТСБУ. Як наслідок, будучи не проінформованим, покупець буде керувати автомобілем з полісом, який не є дійсним.Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти