Які штрафи для мотоциклів, мопедів та скутерів в Україні

В Україні для управління скутером (моторолером) та мопедом потрібні права категорії А1, отримати які можна вже у 16 років.

Мотоцикл вважається вже “серйознішим” транспортом, здатним розвивати пристойну швидкість. Категорія прав на керування мотоциклом маркується літерою А і видається по досягненню 16 років, повідомляє Bigmir.

Якщо говорити про електротранспорт, то згідно ПДР, отримувати права та техпаспорт потрібно на всі механічні транспортні засоби, тобто з електродвигуном потужнішим за 3 кВт.

За їзду без прав на мопеді, так само як і на будь-якому транспортному засобі, в Україні передбачено штраф у розмірі 425 грн, згідно зі ст. 126, ч1 КУпАП.

Якщо водій сів за кермо, а у правах немає потрібної категорії транспортних засобів, то розмір штрафу дорівнюватиме 3400 грн, згідно зі статтею 126, ч2 КУпАП.

Оскільки двоколісні транспортні засоби не мають додаткового захисту для водія у вигляді кузова, потрібно обов’язкове використання екіпіровки. Так, заборонено водити ТЗ категорій А1 та А без використання захисного шолома.

Штраф за їзду без шолома на скутері в Україні 2022 року складає 510 грн, згідно зі статтею 121, ч 5 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вдруге за рік оштрафований водій заплатить 850 грн та ризикує тим, що транспорт у нього конфіскують з платним поверненням після настання відповідальності за порушення.

Водій мотоцикла є повноцінним учасником дорожнього руху з усіма благами (і сумами). Так, мотоцикліст сплатить доведений штраф за перевищення швидкості у розмірі 340-1700 грн, а якщо водій перебував за кермом ТЗ у стані сп’яніння, то йому загрожує новий штраф від МВС – 17 – 51 тис грн.

Як і за їзду без прав на автомобілі, при їзді без посвідчення водія на мотоциклі передбачено такі види штрафів:

– 425 грн – їзда без прав, коли пілот мотоцикла чи мопеда їх має, але просто забув удома і не може пред’явити поліцейському;

– 3400 грн – їзда без прав, коли людина ніколи не мала і немає на момент перевірки прав потрібної категорії;

– 20 400 грн – їзда без прав, коли раніше пілота мотоцикла вже позбавили прав у судовому порядку;

– 40 800 грн – якщо людина вдруге поспіль протягом року сіла за кермо після позбавлення прав судом або якщо людина не мала права в принципі.

Штраф за їзду без відкритої категорії А прирівнюється до штрафу за їзду без посвідчення водія в принципі і становить 3400 грн. Якщо водія мопеда чи мотоцикла зловлять без відкритої категорії А вдруге за рік, то сума штрафу зросте до 40 800 грн.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти