Чи можуть в Україні виписати штраф за відсутність бризковика

Як правило, бризковик роблять із пластику або гуми, а його основне завдання, максимально захистити колесо автомобіля від розбризкування бруду та вильоту каменів з-під коліс. Бризковики можна знайти майже на всіх типах транспортних засобів, починаючи від вантажівок, закінчуючи невеликими легковиками та мотоциклами. Цікаво, що бризковик може бути передбачений конструкцією кузова чи ні, повідомляє Bigmir.

Ситуації, коли за бризковики виписували штраф в Україні всім поспіль залишилися в минулому. Нині таке явище досить рідкісне. Але все ж таки таке може статися з будь-яким автомобілістом, адже підстави все ж таки є. Так, згідно з положеннями правил дорожнього руху, будь-яка технічна несправність транспортного засобу забороняє його експлуатацію.

31.4.7 Інші елементи конструкції:

е) відсутній передбачений конструкцією бампер або задній прилад, брудозахисні фартухи та бризковики.

Це положення дозволяє зрозуміти, як “відмазатись” за бризковики, які загубилися в дорозі. Якщо у транспортному засобі деталь не передбачена, то підстав для штрафу також немає.

Якщо ж бризковики передбачені в машині, то штраф за їх відсутність становитиме 340 грн, згідно зі ст. 121, ч1 КУпАП. У випадку, якщо водія спіймали вдруге протягом року на злощасних бризковиках, то можуть відібрати право на керування від 3 до 6 місяців або відправити за ґрати на 5-10 діб.

Якщо вам “пощастило” втратити бризковик і зустріти патрульного, слід уважно вивчити процедуру складання протоколу про адміністративне порушення.

Так, постанова має бути складена у присутності водія, з обов’язковим ознайомленням з нею. Окрім цього, технічний огляд ТЗ не може проводитись прямо на дорозі, його можуть провести на стаціонарному посту поліції. Підставою оскаржувати постанову в суді, якщо так вирішить водій, що протестує, може бути порушення правил складання документа поліцією або відсутність бризковика в конструкції транспортного засобу.

Іноді простіше сплатити штраф, ніж витрачатися на пристойного адвоката. Тим більше, що бруд і каміння, що летить з-під коліс, можуть потрапити в лобове скло як водію, що стоїть позаду вас, так і вам, якщо перед вами стоїть авто без захисних накладок від бруду та каміння.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти