Чи може в Україні мотоцикліст їздити поміж смугами руху?

Українські правила дорожнього руху не місять заборони на їзду між смугами. Навіть визначення такого терміну як “міжряддя” у ПДР відсутнє.

Як повідомляє Авто24, заборони на перебування двох транспортних засобів в одній розміченій смузі у Правилах дорожнього руху немає.

Отже, з точки зору Правил дорожнього руху мотоцикліст, який їде між рядами, нічого не порушує. Але тут виникає запитання, наскільки безпечно їздити на мотоциклі між рядами та чи не призводить така їзда до аварій?

Найважливішим аспектом безпечної їзди між рядів є швидкість. Якщо мотоцикліст рухається у потоці, це доволі безпечно. А якщо значно швидше потоку, то ризик підвищується. Адже водій автомобіля часто може не побачити мотоцикліста в “сліпій зоні” дзеркал заднього виду.

Також велике значення має уважність учасників руху, які перелаштовуються в інший ряд або просто об’їздять нерівності дороги. Якщо ДТП трапляється у тій смузі, по який рухався автомобіль і мотоцикл, то поліція при оформленні частіше за все вказує на недотримання безпечного інтервалу. При цьому в протоколі вказується пункт ПДР 13.3: “Під час обгону, випередження, об’їзду перешкоди чи зустрічного роз’їзду необхідно дотримуватись безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху”.

Винним у недотриманні інтервалу може бути як автомобіліст, так і мотоцикліст, але на практиці частіше всього протокол складають на мотоцикліста.

Інша справа, коли автомобіль змінює ряд (перелаштовується), а його водій не помічає мотоцикліста між рядами. Тоді винним визнають автомобіліста, який не виконав ПДР пункт 10.3 “У разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися”.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти