Водіям розповіли, що робити, якщо поліцейський використав несертифікований алкотестер

В кінці квітня 2022 року працівники поліції зупинили певного водія і попросили пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння. Водій погодився. Огляд проводився за допомогою газоаналізатора Drager Alcotest 6820. Результати огляду відобразили наявність алкоголю в організмі водія. Матеріали передали на розгляд суду.

Суд дослідив, що Інструкцією з експлуатації газоаналізатора Drager Alcotest 6820 визначено, що умовою правильної роботи приладу є перевірка калібровки, яка має проводитися кожні шість місяців.

З наведеного вбачається, що технічне обслуговування (перевірка калібровки) даного приладу має проводитись кожні шість місяців, згідно з вимогами інструкції з експлуатації даного технічного засобу. При цьому, з матеріалів справи суд з’ясував, що зазначений газоаналізатор Drager Alcotest 6820 востаннє проходив перевірку калібровки 18.10.2021, тобто з порушенням встановленого в інструкції шестимісячного строку.

Також судом встановлено, що Drager Alcotest 6820 взагалі не внесений до “Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення” та не містить оцінки відповідності та державної реєстрації.

За результатами розгляду справи суд визнав відсутність в діях водія факту правопорушення за статтею 130 КУпАП (Рішення від 23.06.2022 у справі №712/3020/22).

Отже, працівники поліції під час огляду водія на стан сп’яніння застосовували прилад, який не мали права використовувати відповідно до закону. Тому, якщо під час зупинки працівники поліції пропонують Вам пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння, обов’язково перевірте наявність дозвільних документів на такий прилад, а також строк їх дії.Джерело doradvokat.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти