Водіям розповіли, які бувають штрафи за відсутність страховки на автомобіль

За відсутність страхового поліса в Україні водія можуть оштрафувати співробітники поліції, але набагато страшнішим звучить той факт, що за страховку, якої немає, водієві винуватцю ДТП доведеться виплачувати потерпілому компенсацію зі своєї кишені, повідомляють в Bigmir.

Закон говорить, що водій повинен мати при собі:

“Чинний страховий поліс (страховий сертифікат “Зелена карта”) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або внутрішній електронний договір, що діє, зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься у єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України”.

Якщо водій належить до категорії громадян, які звільнені від сплати страховки, то у нього має бути з собою відповідний документ (посвідчення).

У свою чергу, у Статті 126 КУпАП передбачає відповідальність за:

“Управління транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб, а також поліс (договір) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страховий сертифікат “Зелена картка“) – тягне за собою накладення штрафу у розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Таким чином штраф за їзду без страховки для водія становить 425 гривень на момент 2022 року (на таку суму можуть оштрафувати водія якщо у нього не застрахований причіп).

При цьому якщо страховки немає або вона прострочена, то штраф вже складе 850 гривень.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти