Українцям розповіли, чи справді електромобілі не ламаються

Власники електрокарів якось забувають, що крім двигуна внутрішнього згорання у будь-якого транспорту є кілька інших систем, без яких електрокари теж не обходяться, йдеться в матеріалі Авто24.

Звісно, електромобіль, тим більше вживаний, перш за все має технічні проблеми того ж характеру, що й звичайна машина з ДВЗ. Це зношення “витратних“ деталей ходової частини, неприємності, пов’язані з наявністю ям на шляхах, дрібні поламки арматури в салоні, тощо.

Але сьогодні поговоримо про суто “електрокарівські” проблеми, які найчастіше трапляються з електромобілями в Україні.

Перегрів батареї та електроніки. Точніше, власник звертається зі скаргами на погану віддачу батареї, негаразди із зарядкою, погіршену динаміку. Але першопричина – у перегріві модулів. Кваліфіковані майстри мають відновити порушену систему охолодження або усунути негаразди в платах, які викликають їхній перегрів.

Проблеми власне з батареєю. На жаль, найчастіше це бувають перші дзвіночки старіння елементів батареї, не так часто трапляються відмови електроніки, яка обслуговує цей акумулятор – наприклад, так звана плата захисту (BMS).

Електродвигун. Незважаючи на справді малу кількість деталей, електромотор теж зношується і потребує ремонту. Водій відчуває це як смикання машини і зайві шуми під час руху. Окремий випадок – підтікання антифризу (там, де є рідинна система охолодження).

Кондиціонер. Як бачите, поламки кліматичної системи випередили інші “електромобільні” проблеми. І це при тому, що на використанні “клімату” власники електромобілів зазвичай економлять. Власне, за винятком компресора з електроприводом тут все типове: розгерметизація системи, вихід з ладу датчиків тиску і температури, несправності блоку керування.

Трансмісія. Редуктор електромобіля не можна порівнювати навіть з механічною коробкою передач машини з ДВЗ. Але і в цьому простенькому блоці може текти мастило, гудіти підшипники та шестерні. Трапляється це, до речі, нерідко через стару оливу в редукторі і надто агресивний стиль їзди.

Проводка. Як і у звичайній машині, в електромобіля можуть окислюватися роз’єми та перетиратися ізоляція. Плюс до того – проблеми з контактами високовольтних дротів (400 вольт, між іншим!) та їхніми вимикачами. Це здебільшого вікові проблеми, в яких провини власника немає.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти