За розмову по телефону у водія можуть забрати права

Згідно українського законодавства, водієві заборонено під час руху автомобіля користуватися мобільним телефоном, тримаючи його у руці (п.п. 2.9. д ПДР). Щодо розмов через систему “вільні руки”, то жодних заборон у ПДР не прописано, повідомляє Дорожній адвокат.

Саме тому якщо інспектор поліції побачить водія, який спілкується під час руху автомобіля телефоном, тримаючи його в руках, має повне право його зупинити та притягнути до відповідальності.

Якщо розмова через телефон не призвела до жодних наслідків, то штраф становить 510 грн. (ч.2 ст.122 КУпАП). Постанова виноситься інспектором на місці зупинки.

Якщо ж ці дії примусили інших учасників дорожнього руху змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів безпеки, то штраф становить вже 1445 грн. або позбавлення права керування на строк від шести місяців до одного року (ч.5 ст.122 КУпАП). У цьому випадку інспектор складає протокол, який передається до суду.

Разом зі складанням протоколу інспектор вилучає тимчасово посвідчення водія до вирішення справи у суді. Посвідчення водія зберігається у відділенні поліції до прийняття рішення судом по справі. На цей час водієві видається тимчасовий талон на право керування.

Таким чином, за розмову через телефон за кермом інспектор може накласти штраф або вилучити посвідчення водія та передати справу на розгляд суду.

При цьому наявність факту порушення не звільняє інспектора від обов’язку провести розгляд справи, як це передбачено законом чи скласти протокол за передбаченою процедурою. Якщо ж цієї процедури не дотримано, то штраф є незаконним.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти