Водіям розповіли, як перефарбувати автомобіль і при цьому не отримати штраф

В Україні, згідно чинного законодавства, зміна кольору машини вимагає обов’язкової перереєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС (п.33 постанови КМУ від 07.09.1998 N1388).

Перереєстрацію необхідно здійснити протягом 10 діб після перефарбування.

Під час огляду автомобіля експертом визначають колір візуально та надають висновок, у якому вказується фактичний колір автомобіля.

У графі «колір» вписують лише 11 основних кольорів без зазначення відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

Якщо змінено відтінок без зміни основного кольору, то перереєстровувати автомобіль не потрібно. Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором вказується колір його нижньої частини.

Тобто дах, капот і багажник можна перефарбувати в будь-який колір, якщо загальна площа не перевищує 50%. В іншому випадку буде вказано комбінований колір. Для вантажних автомобілів вказується колір кабіни.

Якщо під час зупинки інспектор виявить відмінність фактичного кольору від вказаного у техпаспорті, це порушення розцінюється як не перереєстрований автомобіль.

За нього передбачено штраф у розмірі 850 грн. (ч.6 ст.121 КУпАП). Також можлива відправка авто на штрафмайданчик (ст.265-2 КУпАП). За повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 1700 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, а сам транспортний засіб можуть вилучити.

Тому, якщо Ви перефарбували автомобіль, то обов’язково зареєструйте ці зміни кольору у сервісному центрі МВС.Джерело avtodream.org
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти