Штраф за порушення ПДР можна не платити: адвокат назвав важливу умову

Винесення водію постанови про накладення штрафу за порушення ПДР у непередбаченому законом територіальному місці може бути підставою для скасування такої постанови.

Згідно чинного законодавства справа про адміністративне правопорушення розглядається працівниками поліції за місцем його вчинення. Зазначене не стосується випадків фіксації в автоматичному режимі та порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки, тощо.

У той же час, справи про адміністративні правопорушення, по яких працівники поліції виносять постанови за статтями 121-126 КУпАП, можуть розглядатися у трьох територіальних місцях:

– за місцем вчинення правопорушення;
– за місцем обліку транспортних засобів;
– за місцем проживання порушників.

Якщо постанова про адміністративне порушення виноситься працівником не за місцем його вчинення, а в іншому місці (не рахуючи місце обліку автомобіля і місце проживання водія), то такі дії є порушенням норм закону.

Тож, отримуючи штраф за порушення ПДР (крім випадків фіксації в автоматичному режимі та крім порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксовані в режимі фото чи відео зйомки тощо), водій повинен уважно звірити у постанові чи співпадає місце розгляду справи з місцем вчинення правопорушення.Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти