Водіям розповіли, як пережити спеку в машині та в дорозі

Висока температура в салоні значно погіршує працездатність водія. Навіть при +25 °С водій зберігає необхідну уважність не більше 4 – 5 годин. А при +30 °С працездатність драйвера обмежується вже 2-ма годинами. Між тим, у салоні авто навіть під час руху температура ще більша. Тобто якщо в машині “під сорок” градусів, водієві взагалі не можна рушати з місця, повідомляють в Авто24.

Автомобіль, як і кожне фізичне тіло, нагрівається на сонці. Значно підсилює проблему велика площа скла в салоні – парниковий ефект допомагає сонцеві швидко прогріти салон легковика. Послабити негативний вплив високої температури на організм людини можна, якщо правильно поводитися під час спеки у машині.

Обов’язково висипайтеся. Висока температура викликає в організмі нестачу кисню, а та, своєю чергою, сонливість. Тому перед поїздкою треба добре поспати, щоби ці дві причини не накладалися одна на одну.

Пийте більше води. Саме надходження води запобігає кисневому голодуванню тканин організму.

Не переїдайте. Надмірна їжа, особливо жирна та солодка, прискорює втрату вологи з організму.

Після стоянки на сонці не починайте їхати з місця, доки добре не провітрите машину, оскільки на сонці температура в інтер’єрі легко сягає +60 °С. І відповідно, таку ж температуру мають більшість деталей інтер’єру.

Спрямовуйте потік свіжого повітря з системи вентиляції на ноги – саме на них багато рецепторів, які передають тілу інформацію про температуру.

Слідкуйте за самопочуттям. Якщо відчуваєте, що з вами щось не так, не чекайте розвитку симптомів для розуміння ситуації, а відразу зупиняйтеся.

Не відволікайтеся під час руху. Розмореної від спеки людини і без того важко сконцентрувати свою увагу на дорозі.

Нічний відпочинок (та й не лише нічний) треба організувати у прохолодному місці – готелі з кондиціонером, старому будинку з прохолодним мікрокліматом, тощо, у підвальному приміщенні врешті решт.

Як полегшити спеку у дорозі

Багато чим у намаганнях успішно пережити спеку в машині може допомогти і техніка. Приділіть трохи уваги автомобілю, і він стане вашим союзником у мандрівках в літню спеку.

Приведіть до ладу кондиціонер. Так, це іноді обходиться недешево, але наслідки аварії через перевтому все одно будуть дорожчими.

Якщо кондиціонера немає, організуйте в машині добру вентиляцію. Тобто таку, яка не створить протягів, але забезпечить постійне надходження свіжого повітря, багатого киснем.

Не давайте машині нагрітися. Уникайте паркування на сонці, обов’язково шукайте тінь. Перш ніж нагрітий парниковим ефектом до 60 – 70 °С салон вичахне бодай до 30 °С, вам доведеться проїхати “з вітерцем” не один і не два кілометри.

Використовуйте захисні екрани та шторки, причому не лише під час стоянки. Бокові вікна з сонячної сторони не буде зайвим затуляти навіть на ходу, адже парниковий ефект в закленому салоні виникає без прив’язки до стану покою машини.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти