Водіям розповіли, чим можна захистити автомобіль від обстрілів, ракет чи мародерів під час війни

Війна показала, наскільки беззахисними є наші автомобілі: іноді буває достатньо далекого розриву, щоб машина вийшла з ладу, залишивши вас без транспорту, а то й без засобу евакуації. Тож як захистити машину від обстрілу?

Відповідь буде проста і сувора: ніяк. Якщо сучасні боєприпаси плавлять танкову броню, то чого ми хочемо від легкових автомобілів? Проте, хоча гарантувати абсолютний захист від уражень ніхто не візьметься, далеко не кожен обстріл має максимальний вплив. Вибух може бути, наприклад, далеким, відділеним масивною спорудою або рельєфом, або це може бути особливий снаряд (ракета), не призначений для ураження об’єктів на поверхні землі, повідомляють в Авто24.

Що страждає під вогнем

Легковий автомобіль вразливий до всіх видів ушкоджень, які завдає сучасна зброя – навіть якщо її застосування не було спрямоване саме на даний автомобіль. Але дуже часто ушкодження припадають на не важливі з точки зору живучості частини авто. Адже життєво важливі агрегати і системи сучасного легковика зазвичай розташовані скупчено, в першу чергу у передній частині.

Вибухова хвиля. Все залежить від того, наскільки далеко стався вибух і якої сили снаряд (ракета) прилетів. Потужний удар спресованого повітря вибиває в машині будь-яке скло, але при відносно слабкому вибухові зберігається геометрія віконних прорізів. Від ударної хвилі зминаються як мінімум поверхневі панелі кузову, але геометрія його несучої конструкції при цьому пошкоджується не завжди. Якщо ударна хвиля буде дуже потужна, автівку швидше за все відкине усю разом – і тоді кузов отримує пошкодження від тієї перешкоди, об яку машина зупиниться.

Уламки та кулі. Уламки (осколки) будь-якого боєприпасу (не говорячи вже про кулі) пробивають метал зовнішніх панелей автомобіля. Залишені ними отвори доволі важко усувати, але поки триває війна, водіям цікавіше, чи зберегла машина працездатність. У цьому плані фатальні травми також може нанести будь-який осколок, що влучив у підкапотний простір. Влучення у решту частини кузову – лотерея з великими шансами на виграш: для створення серйозної проблеми треба щоб був перебитий або відповідальний джгут дротів, або паливопровід, або трубка гідроприводу гальм.

Де ховати машину від обстрілів

Досвід першого місяця війни дозволив зробити певні висновки щодо збереження автомобіля. Інформація невтішна для автовласників, але вона корисна для тих, до кого хвиля бомбардувань ще не докотилася.

Металевий гараж – не надійний захист для авто. Єдине, від чого він захищає – уламки цегли та штукатурки.

Ворота не є надійним захистом. Машину треба ставити капотом у глибину боксу.

Дах надійного гаража має бути зі стандартних залізобетонних плит. Решта перекрить пробивається осколками. З іншого боку, якщо слабкі стіни зруйнує вибух, плити вагою близько тони кожна впадуть на машину.

Вікно у гаражі суттєво знижує його захисну функцію. Вибухова хвиля вибиває скло і раму, їхні уламки разом з крамом з гаражних полиць додають ушкоджень машині.

Цегляний паркан у певній мірі може служити захистом.

Бетонний “європаркан” затримує дрібні осколки, але не витримує навіть легкої вибухової хвилі. Його перевага у тому, що він майже не розлітається на великі уламки – принаймні ті вироби, що мають всередині арматуру.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти