Як водіям економити бензин: 7 основних способів

Вартість бензину та дизельного палива в Україні під час війни постійно зростає. За прогнозом Нацбанку, ця тенденція продовжиться. Сьогодні ми розповімо, як кожен водій може заощаджувати пальне.

Заберіть із багажника та салону все зайве

Якщо в автомобіля зайві 100 кілограмів, це збільшує витрату палива приблизно на 0,5 л. В Україні зараз середня вартість бензину А-95 становить 47,53 гривні за літр, а дизельного палива – 53,79 гривні за літр. Не скажеш, що це дешево. Тому настав час прибрати з машини весь мотлох. Якщо ви возите в багажнику запаску (а вона важить близько 20 кг), її можна замінити міні-компресором з герметиком. Якщо не потрібно везти дитину, тоді приберіть із салону дитяче крісло.

Поліпшіть аеродинаміку

Аеродинаміка дуже важлива для автомобіля. Якщо ви перевозите велосипед на даху, то витрата пального збільшується на 40%. Багажник на даху – від 0,5 до 1 літра додаткового палива на 100 км шляху. Тому на якийсь час зніміть багажник з даху свого автомобіля та кріплення для велосипеда.

Слідкуйте за тиском у шинах

Якщо тиск у шинах хоча б на 0,5 бар менший, ніж рекомендують автовиробники, то витрата палива збільшується на 5%. Тому перевіряйте тиск кожні 14 днів. Можна також трохи збільшити тиск, щоб він був трохи більшим від рекомендованого автовиробником. Якщо підвищити тиск на 0,5 бар, то економія палива становитиме 0,2 л на 100 км шляху.

Бережіть автомобіль, регулярно його обслуговуйте

Використовуйте моторне масло з низькою в’язкістю. Це дозволить заощаджувати до 3% палива. Пам’ятайте, що зношування системи запалення, неправильні налаштування двигуна, забруднений фільтр призводять до підвищеної витрати палива.

Дотримуйтесь оптимальної швидкості

Найекономічніша швидкість на трасі – близько 90 км. У містах, звичайно, цифри інші, але ж там діють обмеження швидкості. Тим не менш, намагайтеся, де це можливо і дозволено ПДР, дотримуватись швидкості, на якій автомобіль найменше витрачає паливо.

Манера водіння

Якщо ви менше гальмуйєте, то й менше розганяєтеся, що призводить до економії палива. Розраховуйте свій шлях так, щоб вам доводилося рідше гальмувати. Намагайтеся водити плавніше, без непотрібних прискорень.

Включайте обладнання економно

За даними ADAC, електрообігрів вітрового скла збільшує витрату бензину на 0,81 л на 100 км, додатковий обігрівач салону – до 2 літрів, обігрів сидіння – на 0,1 л, обігрів рульового колеса – на 0,05 л, а обігрів зовнішніх дзеркал – на 0,04 л. Тому вчасно вимикайте функції, які виконали свою роботу.

Джерело auto.today.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти