В Україні поліція штрафує водіїв за неправильні лобове скло та вікна автомобіля: як не отримати штраф

В Україні водії часто стикаються із питанням тонування скла на своїх автомобілях. Правила з цього питання досить суворі, і порушення їх може спричинити штрафи. Однак є способи, як уникнути покарання та мати тоноване скло в рамках закону.

Згідно з Правилами дорожнього руху, використання покриттів, які обмежують оглядовість з місця водія та погіршують прозорість скла, заборонено. Порушення цього правила може спричинити штраф у розмірі 340 грн. У разі повторного порушення протягом року водія можуть позбавити права керування автомобілем на строк від 3 до 6 місяців або накласти адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Проте існують певні винятки. Правила дозволяють тонування, якщо світлопропускання для вітрового скла становить не менше 75% і для інших стекол – не менше 70%. Важливо, що дзеркальне тонування заборонено у разі.

При накладенні штрафу, визначення відсотка світлопропускання повинно здійснюватися за допомогою спеціального приладу, такого як тауметр. Якщо інспектор поліції не провів відповідних вимірювань світлопропускання спеціальними приладами, ви маєте право оскаржити штраф у встановленому законом порядку.

Механік попередив водіїв про маловідому осінню загрозу автомобілю: ремонт вас розорить

Тому, якщо вас оштрафували за тоноване скло, вимагайте провести вимірювання світлопропускання відповідно до встановлених норм. До того ж, при здійсненні тонування скла варто отримати на СТО відповідний сертифікат про рівень світлопропускання. Це допоможе уникнути непорозумінь зі співробітниками поліції та забезпечить вам законне використання тонованого скла на вашому автомобілі.

Отже, пам’ятайте, що в Україні можна уникнути штрафів за тонування скла, дотримуючись встановлених норм та правил. Якщо у вас є сертифікат і потрібен вимір світлопропускання, не соромтеся вимагати його проведення у встановленій процедурі.

Джерело Дорожній адвокат
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти