Краще не ризикувати: 6 фраз, які водієві категорично не варто говорити на блокпосту

Блокпости на українських дорогах, на жаль, стали суворою реальністю в умовах триваючої агресії РФ. І хоча дію законодавства в період воєнного стану ніхто в Україні не відміняв, зайвий раз іноді краще не ризикувати і не провокувати силовиків. У зв’язку з цим видання “Твоя МАШИНА виділяє шість типових фраз водіїв, які краще не говорити на блокпосту.

“Пропустіть мене, я поспішаю!”
Поліцейські та військові несуть службу на блокпосту і зупиняють автомобілі не зі своєї примхи. Найкращий спосіб заощадити час і швидше проїхати далі в такій ситуації – посприяти силовикам і привертати до себе зайву увагу.

“Це не ваша справа, що в мене в салоні/багажнику”
Такі розмови викличуть ще більшу цікавість у правоохоронців, які можуть вважати, що ви намагаєтеся приховати від них щось заборонене.

“Я не буду надавати документи. У мене з ними все гаразд”
Закон свідчить, що всі громадяни в період воєнного стану зобов’язані мати при собі документи, що засвідчують особу. Цю вимогу також вводять не просто так, а з метою безпеки, коли ворожі диверсанти проникають навіть у найглибший тил. Єдиним винятком може бути випадок, коли поліція вимагає від вас документи, які не пов’язані з посвідченням особи, правом власності на машину або вантаж, що перевозиться. Такі вимоги можуть бути незаконними.

“Я зараз зателефоную впливовим друзям, у вас будуть неприємності”
Практика показує, що погрози силовикам мало сприяють розв’язанню ситуації і навіть навпаки – провокують людей у формі на ретельнішу перевірку щодо вас.

“У нас немає війни!”
Так, в Україні юридично немає стану оголошеної війни, але фактично Росія веде проти нашої країни війну на знищення, а запроваджений воєнний стан дає силовикам усі необхідні повноваження проводити перевірку громадян на блокпостах. Подібна фраза точно не вирішить ситуацію, але може бути сприйнята як провокація.

“Я зараз поїду і нічого ви мені не зробите”
В умовах постійної небезпеки ДРГ, особливо в прикордонних і прифронтових регіонах, подібна безвідповідальна поведінка може бути сприйнята як потенційна загроза і спровокувати дії у відповідь.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти