Як почистити автомобіль після бездоріжжя: покрокове керівництво

Поїздка на автомобілі по бездоріжжю – це захоплююче заняття, але наслідки можуть бути дуже страшними. Бруд і пил потрапляють у кожен затишний куточок, через що ваш автомобіль має такий вигляд, ніби він брав участь у поєдинку з боротьби в багнюці. Однак не хвилюйтеся: повернути вашому автомобілю чистий і блискучий вигляд не так складно, як може здатися. При правильному підході та інструментах ви зможете змусити свій автомобіль або вантажівку виглядати як новий. Цей процес стосується не тільки естетики, а й підтримання вашого автомобіля у чудовій формі та запобігання можливим пошкодженням від бруду.

Крок 1: Зберіть свої інструменти для миття

Перш ніж приступити до прибирання, зберіть усі необхідні матеріали. Це зробить завдання набагато більш здійсненним і позбавить вас від непотрібних перерв. Ось що вам буде потрібно:

  • Мийка високого тиску або садовий шланг із потужною насадкою.
  • Два відра: одне для мильної води, інше для полоскання.
  • Автомобільний шампунь.
  • М’які губки і пензлі (переконайтеся, що вони не надто жорсткі, щоб не подряпати фарбу).
  • Засіб для чищення коліс.
  • Рушники з мікрофібри для сушіння та деталізації.
  • Засоби для чищення салону, включно з пилососом і масажним пістолетом.
  • Захисне спорядження: рукавички, маска і захисні окуляри.

Крок 2: Попереднє полоскання
Почніть з ретельного попереднього ополіскування. Використовуйте мийку високого тиску або садовий шланг з потужною насадкою, щоб розпушити і видалити більшу частину бруду. Промийте автомобіль зверху вниз, приділяючи особливу увагу ходовій частині та колісним аркам. Не забудьте дах, багажники та аксесуари. На цих ділянках може збиратися стільки ж бруду, скільки і на нижніх частинах вашого автомобіля, особливо якщо ви їхали по брудній або курній місцевості.

Крок 3: Очистіть колеса і ходову частину
Після ополіскування зосередьтеся на очищенні коліс і ходової частини. Ці місця зазвичай збирають найбільше бруду. Почніть з розпилення на кожне колесо спеціалізованого засобу для чищення коліс і залиште на кілька хвилин. Потім використовуйте щітку, щоб ретельно почистити колеса, включно із затишними куточками і спицями.

Для очищення ходової частини використовуйте мийку високого тиску, яка може досягати важкодоступних ділянок і ефективно видаляти накопичений бруд. Повільно переміщайте шайбу вперед і назад, щоб охопити всю ходову частину, особливо важкодоступні місця. Можливо, вам доведеться повторити цей процес кілька разів, залежно від ступеня забруднення.

Крок 4: Вимийте кузов зовні
Тепер, коли колеса і ходова частина чисті, займіться зовнішнім виглядом автомобіля. Використовуйте відповідне мило для автомийки і метод з двома відрами: одне відро для мильної води, інше для полоскання губки або рукавиці. Почніть миття зверху автомобіля і рухайтеся вниз, приділяючи увагу одній секції за раз. Промийте кожну секцію перед переходом до наступної, щоб запобігти висиханню мила на автомобілі.

Крок 5: Ретельно промийте і висушіть автомобіль
Після миття ретельно промийте автомобіль зверху вниз, приділяючи увагу вікнам, дверним ручкам та оздобленню. Потім висушіть автомобіль великим чистим рушником з мікрофібри, щоб запобігти появі водяних плям. Використовуйте повітродувку для листя або спеціальну автомобільну сушарку, щоб видути воду з важкодоступних місць, таких як грилі та значки.

Крок 6: Очистіть салон
Всередину автомобіля також може потрапити багато бруду і сміття, тому салон потребує особливої уваги. Видаліть усе сміття та особисті речі, вийміть килимки і гарненько струсіть їх. Пропилососьте килимки та сидіння, використовуючи пилосос для видалення пухкого бруду. Для шкіряних сидінь використовуйте злегка вологу тканину з мікрофібри і спеціальний очищувач для шкіри.

Використовуйте м’який засіб для чищення для протирання всіх поверхонь, включно з вікнами та дзеркалами. Для шкіряних поверхонь застосовуйте кондиціонер, щоб зберегти еластичність матеріалу і запобігти розтріскуванню. Особливу увагу приділіть місцям, до яких часто торкаються, таким як рульове колесо і важіль перемикання передач.

Джерело SlashGear
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти