Що заборонено робити, коли відмовили гальма в автомобілі: повинен знати кожен водій

Відмова гальм не трапляється щодня, але в якийсь момент може статися з кожним автомобілістом. У зв’язку з цим важливо знати, як діяти в такій ситуації. Зокрема, експерти розповіли, чого точно не варто робити водіям, якщо гальма не працюють.

Чимало керманичів у разі відмови гальм починають панікувати (що само по собі протипоказано в кризовій ситуації) і пробувати найрізноманітніші способи сповільнити або зупинити транспортний засіб, зокрема активацію задньої передачі або режиму «паркінг». Подібні дії загрожують поломкою трансмісії, полагодити яку буде вкрай складно і дорого.

Говорячи про те, що потрібно робити, щоб зупинити або сповільнити рух автомобіля з гальмами, що відмовили, слід звернути увагу на роботу двоконтурної гальмівної системи. Якщо відмовляє один контур, можна активувати інший. Зробити це можна шляхом сильного і різкого натискання на педаль гальма. Також може спробувати гальмування двигуном, шляхом поступово зниження передачі. На машинах з МКПП це зробити просто, а на авто з АКПП слід спершу перейти в ручний режим.

У крайньому разі, якщо інші методи не працюють, експерти рекомендують використовувати стоянкове гальмо або контактне гальмування. В обох випадках варто проявляти обережність. «Ручник» активувати можна лише на невеликій швидкості, щоб не допустити перекидання авто. Контактне гальмування слід виконувати по дотичній, використовуючи не надто жорсткі перешкоди на кшталт заметів, пластикових сміттєвих контейнерів, копиць сіна або бочок із водою.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти