«Закипів» двигун в автомобілі: що робити водієві в такій ситуації

У спекотну погоду особливо високий ризик перегріву автомобільного двигуна, тому до температури в силовій установці в цей період слід бути вкрай уважним. Якщо двигун уже «закипів», панікувати також не варто. Експерти порталу «Телеграф» розповіли, що робити в такому разі.

Читайте також:

Механік назвав одну кнопку в автомобілі, яка вдвічі подовжує термін служби двигуна

Три категорії українців звільнять від мобілізації транспорту: у кого заборонять забирати машини на ЗСУ

Водіям розкрили секундний лайфхак із монеткою, який врятує від аварії та штрафу

Перш за все, якщо ви бачите, що з-під капота йде пар, негайно зупиніть машину в найближчому безпечному місці. Акуратно відкрийте капот, щоб не обпектися, і огляньте розширювальний бачок на предмет наявності в ньому охолоджувальної рідини. У жодному разі не можна відкривати його, оскільки киплячий антифриз під тиском може вихлюпнутися вам прямо в обличчя або на руки.

Якщо розглянути рівень охолоджувальної рідини в бачку не представляється можливим, можна перевірити його за патрубком радіатора – він має бути пружним. За відсутності витоків антифризу можна спробувати охолодити двигун шляхом увімкнення пічки в салоні. Кондиціонер при цьому слід вимкнути, а вікна – відкрити.

Якщо витік все ж є, то потрібно негайно заглушити мотор і почекати 20-30 хвилин, поки він охолоне. Після цього в розширювальний бачок потрібно долити антифриз або на крайній випадок дистильовану воду. Це тимчасове рішення, щоб доїхати додому або до автосервісу. Якщо рідина з системи витікає одразу ж після доливання, то ні про який подальший рух мови бути не може – викликайте евакуатор або просіть допомоги, щоб відбуксирувати машину. Своїм ходом вона вже нікуди не поїде.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти