Чому не можна заливати водопровідну воду в радіатор автомобіля: відео
Використання водопровідної води як охолоджувальної рідини в автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння – жахлива ідея. Такого висновку дійшли автори YouTube-каналу I Do Cars, які наочно показали, що стало з мотором спортивного Nissan 240SX, який пережив подібний досвід.
Читайте також:
Який рівень обертів потрібно підтримувати, щоб двигун служив «вічно»
Позбавлення прав за неправильний проїзд залізничного переїзду: кому з водіїв воно загрожує
Кого з водіїв поліції заборонено штрафувати за їзду без страхового поліса
2,4-літрова силова установка прослужила 370 000 кілометрів і, на думку фахівців, могла служити й далі, якби власник спорткара не додумався залити в радіатор звичайну воду з-під крана. Ведучі каналу зазначають, що автомобіль, з якого зняли двигун, пережив ДТП, але причиною пошкодження агрегату стала не аварія.
Водопровідна вода була насичена мінералами, які вступили в реакцію із залізом і спричинили утворення корозії всередині двигуна. Іржа закупорила канали охолодження, що призвело до проблем з перегріванням і, врешті-решт, несправності прокладки головки. Це побічно підтверджує наявність білого осаду в масляному піддоні, що призвело до емульсії масла.
Експерти звертають увагу, що використання води як охолоджувальної рідини допустимо лише в крайніх випадках, якщо в дорозі стався витік антифризу. Тоді можна долити воду в радіатор, але тільки, щоб доїхати додому або до найближчої СТО.