Чи потрібно утеплювати двигун автомобіля перед зимою: як це зробити

Занадто холодний двигун взимку – явище не найсприятливіше, як для роботи агрегату, так і для його довговічності. Правильне прогрівання іноді лише частково вирішує проблему, у зв’язку з чим чимало автомобілістів шукають додаткові рішення, серед яких утеплення мотора. Видання «РБК-Україна» розповіло, кому може знадобитися ця процедура.

Читайте також:

Навіщо досвідчені водії взимку носять до автомобіля пакет із водою

Як довго потрібно їздити на автомобілі, щоб встигав зарядитися акумулятор

Навіть штраф не випишуть: кому з водіїв нічого не буде за нетверезе водіння

Насамперед утеплення силової установки потрібне, щоб полегшити її запуск і прискорення прогріву. Зрозуміло, від нічного охолодження це двигун не врятує, скоріше, це потрібно під час періодичних поїздок вдень, щоб мотор не встигав остигати до наступного запуску.

Важливо розуміти, що в моторному відсіку більшість виробників вже передбачають штатну ізоляцію, яка дає змогу довше зберігати тепло. Якщо ж ви маєте намір обладнати додаткове утеплення, слід робити це з урахуванням техніки протипожежної безпеки. Теплоізоляція не повинна потрапляти на вихлопний колектор або шківи приводів навісного обладнання. Таким чином, найкращим рішенням буде закріпити шар теплоізоляції на капоті. При цьому матеріал важливо надійно закріпити на кришці, щоб він не відвалився і не впав на мотор.

Що стосується радіатора, то його від переохолодження в мороз водії звикли захищати шляхом встановлення заслінки в передній частині. Часто це просто щільний шар картону, який не дозволяє крижаному повітрю потрапляти на радіатор і прискорює прогрівання машини. При цьому повністю перегороджувати доступ до повітря також не варто, оскільки це може призвести до зворотного ефекту і перегріву силової установки.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти