Поліція звинувачує у п’яній їзді: вісім порад водієві від адвоката, як не лишитися без прав
Щороку в Україні поліція складає сотні тисяч протоколів за фактом керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. При цьому іноді до відповідальності притягують навіть абсолютно тверезих водіїв. Оскільки покарання за таке діяння максимально суворе і завжди пов’язане з позбавленням прав, адвокат Роман Сімутін рекомендує не ставитися до подібної ситуації легковажно і захищати себе. Зокрема, він дав вісім ключових порад водіям, як не стати вимушеним пішоходом через помилку поліції.
1. Не йдіть до суду без адвоката:
Справи про нетверезе водіння можуть бути надто складними для людей, які не мають специфічного досвіду та знань у сфері юриспруденції. Оскільки ціна помилки надто висока, адвокат рекомендує не ризикувати даремно.
2. Слідкуйте за повідомленнями про виклик до суду:
Пропускати повідомлення про призначене слухання не можна. Суд не стане чекати на вас, навіть якщо ви невинні.
3. Вимагайте сертифікат і свідоцтво про повірку драгера:
Перш ніж «дихати в трубочку», запитайте в інспектора документи на прилад. Іноді нечисті на руку поліцейські використовують підставні або несправні алкотестери.
4. Дихайте в драгер двічі і з новим мундштуком:
Це дуже важливо, оскільки може позначитися на результатах.
5. Вимагайте обстеження в лікарні із забором крові:
Якщо ви не згодні з результатами польового тесту, ви маєте право на обстеження в медзакладі. Тільки якщо в лікарні сп’яніння буде підтверджено медиками, інспектор зможе скласти протокол. Результати «Драгера» тут вторинні.
6. Зазначте свідчення медперсоналу в протоколі:
За наявності під час обстеження медперсоналу, його дані мають бути відображені в протоколі.
7. Звертайте увагу на підписи свідків:
Вивчіть зміст протоколу, а також наявність у ньому підписів свідків. Якщо їх немає або вони стоять під недостовірними свідченнями, на це потрібно вказати і зробити відповідну позначку в документі.
8. Дотримуйтесь двогодинного ліміту для огляду:
У поліції є дві години після зупинки транспортного засобу, щоб підтвердити свої підозри в тому, що ви перебуваєте в стані сп’яніння. Якщо цього зроблено не було, подальші спроби довести вашу провину будуть неправомірними.