Дві речі, від яких водієві категорично не можна відмовлятися під час спілкування з поліцією
Багато водіїв під час спілкування з патрульною поліцією під час розгляду справи за фактом порушення ПДР вдаються до всіляких хитрощів, щоб уникнути відповідальності і не платити штраф. Серед таких може бути відмова від дачі пояснень і отримання копії постанови. Юристи звертають увагу, що це є кричущою помилкою, здатною нашкодити тільки водієві, а не поліцейським.
Читайте також:
Нова важлива заборона: які автомобілі з 1 січня не можна буде ввозити в Україну
Поліцейська пастка: як водієві відповісти на популярне каверзне запитання патрульних
Як зберегти підвіску автомобіля на розбитій дорозі: три важливі правила
У деяких випадках, коли патрульний пропонує дати свої пояснення за фактом того, що трапилося, водії вважають за краще не витрачати на це час, а постаратися переконати інспектора в усній формі у своїй невинності. Проблема в тому, що будь-які вмовляння в такій ситуації вже марні, оскільки поліцейський уже, ймовірно, почав оформляти документи. А отже, назад дороги немає, але керманич при цьому може позбавити себе можливості викласти на папері власну версію подій.
Нерідко автомобілісти також ідуть «у відмову», коли їм пропонують узяти копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, вважаючи, що тим самим зірвуть процедуру або в майбутньому зможуть зробити вигляд, що нічого про це не знають. Насправді поліцейському все одно, візьмете ви свою копію документа чи ні. Якщо ви відмовитеся, він просто поставить у матеріалах відповідну позначку. А ось водій без постанови не зможе ні оскаржити її, ні сплатити штраф. При тому, що строк на подання заяви до суду і виплату стягнення обмежений.