Антистатичні ремені: чому вони зникли з автомобілів?

У 1990-х роках антистатичні ремені були звичним аксесуаром для автомобілів. Ці звисаючі стрічки, закріплені на металевій частині кузова, торкалися землі і, згідно із задумом, відводили накопичені статичні заряди. Сьогодні такі ремені майже зникли з приватних автомобілів, але залишаються обов’язковими для деяких видів транспорту. Чому це сталося?

Читайте також:

Що має бути в кожному автомобілі: речі, без яких не можна сідати за кермо

Поліція стежить уважно: яка помилка на парковці загрожує українцям штрафом

Верховний Суд України дозволив відбирати в українців автомобілі під час війни

Принцип роботи та реальна користь
Антистатичний ремінь повинен був усувати проблему накопичення заряду на кузові, запобігаючи неприємному розряду під час дотику до металу. Однак виявилося, що статична електрика накопичується не тільки на кузові, а й на одязі пасажирів. Особливо взимку, коли повітря сухе, а люди носять кілька шарів одягу, ризик статичного розряду значно зростає.

У таких умовах ремінь не вирішував проблему повністю: розряд все одно виникав, хоч і в іншій формі – тепер «удар» струмом отримував автомобіль від пасажира. Більш ефективним способом усунення проблеми стало використання одягу з матеріалів, які не накопичують заряд, або торкання металевих частин автомобіля перед виходом.

Чому ремені перестали використовувати?
На тлі низької ефективності та розвитку технологій антистатичні ремені втратили популярність. Сучасні автомобілі використовують більш якісні лакофарбові покриття та ізоляцію, що мінімізує накопичення заряду. Крім того, подібний аксесуар почали сприймати як застарілий і недоречний з точки зору естетики.

Сьогодні такі ремені можна побачити хіба що на ретро-автомобілях, де їх встановлення продиктоване прагненням зберегти автентичність зовнішнього вигляду.

Де антистатичні елементи обов’язкові?
Незважаючи на те що в легкових автомобілях ремені стали рідкістю, в деяких транспортних засобах пристрої для відведення статичної електрики залишаються необхідними. Наприклад, в автоцистернах і АЗС.

Джерело Auto-Swiat
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти