Чотири ситуації, коли ESP в автомобілі краще вимкнути
Система стабілізації ESP (Electronic Stability Program) відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки та утриманні правильної траєкторії автомобіля за складних дорожніх умов. Однак існують випадки, коли робота електроніки може тільки нашкодити. Експерти виокремили чотири таких ситуації, коли вимкнення ESP буде виправданим рішенням.
Читайте також:
Як розморозити лобове скло в автомобілі за допомогою всього однієї кнопки
Чого не можна робити водієві після зупинки автомобіля поліцією: рекомендації адвоката
12 «золотих» правил водіння, яких ніхто не вчить в автошколі
1. Подолання бруду, піску або пухкого снігу
ESP, знижуючи потужність двигуна і пригальмовуючи колеса, перешкоджає руху складними покриттями. Для успішного подолання перешкод краще вимкнути систему, щоб зберегти максимальну тягу та використати всю потужність двигуна.
2. Рушання в гору на слизькій поверхні
На підйомі з нестабільним зчепленням ESP може погіршити ситуацію, не даючи змоги колесам буксувати. Вимкнення системи дасть змогу контролювати потужність і зчеплення вручну, що збільшить шанси на успішний старт.
3. Використання запасного колеса
При встановленні «докатки» або колеса меншого розміру ESP починає некоректно зчитувати дані. Різниця в обертах заважає стабілізації, тому система має бути тимчасово відключена для безпеки.
4. Перегони та дрифт на спеціальних майданчиках
На треку або під час дрифту ESP обмежує потужність двигуна і заважає контрольованим заносам. Вимкнення системи дасть змогу професійному водієві керувати автомобілем в екстремальних умовах і використовувати його потенціал на 100%.