Сім способів відрізнити перекупа від звичайного власника під час купівлі автомобіля

Шукаючи вживаний автомобіль, українці ризикують натрапити на так званого перекупа – досвідченого ділка, що спеціалізується на спекуляції під час купівлі та перепродажу автомобілів. Це не типові автовласники, які продають свої авто, які вони берегли для себе і ретельно доглядали. Нерідко перекупники видають себе за таких, щоб не відлякати покупця.

А побоюватися є чого. Адже недобросовісні спекулянти нерідко приховують істотні недоліки автомобіля, щоб виручити за нього завищену ціну і отримати максимальний прибуток, вдаючись іноді до відвертого шахрайства. У зв’язку з цим важливо вчасно визначити, хто перед вами – справжній власник або перекуп. Експерти виділяють сім ознак того, що ви маєте справу з досвідченим ділком.

Перше, що потрібно зробити перед контактом із продавцем – перевірити його номер телефону. Якщо в пошуковій системі або спеціальному додатку з ідентифікації номерів він часто фігурує в оголошеннях про продаж авто, то можна не сумніватися, що ви зіткнулися з пропаленим ділком.

Також ставте більше запитань про автомобіль. Нерідко перекупи мають одразу кілька авто на продаж, тому починають «плутатися у свідченнях». Також варто відразу з’ясувати, хто є власником машини за документами і як довго. Якщо продавець веде переговори від імені сторонньої особи або власник змінився відносно недавно, то справа погана.

Крім того слід уточнити такі моменти, як кількість ключів та історія сервісного обслуговування. Якщо продавець губиться або його слова на перевірку не відповідають дійсності, варто насторожитися.

Машину краще перевірити за VIB-кодом через відповідні профільні сервіси, що показують історію володіння, імпорту, ДТП. Візуальний огляд краще проводити з людиною, яка розуміється на технічних нюансах. Якщо продавця дратує ваша допитливість, найімовірніше, з ним щось не так і від угоди краще відмовитися.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти