«Лівий» штраф і позбавлення прав за нетверезе водіння: як цього уникнути
У період новорічних і різдвяних свят поліція в Україні активізувалася, особливо в питанні виявлення п’яних водіїв на дорозі. Водночас під роздачу можуть потрапити і абсолютно тверезі автомобілісти. Як не отримати «лівий» штраф і не позбутися прав на рівному місці, розповіли експерти.
Читайте також:
Коли ухилянтів позбавляють прав: назвали три ключові умови
Штраф за брудні номери: хитрий трюк, як уникнути покарання
Як змусити водія на дорозі збільшити дистанцію: назвали три робочих способи
Як відомо, нетверезе водіння в Україні карається за першого ж випадку штрафом у 17 000 гривень і позбавленням прав на рік. Надалі сума стягнення може бути збільшена до 51 000 гривень, а термін відсторонення від керування авто – до 10 років. Однак стаття ст.130 КУпАП, яка регламентує санкції за п’яну їзду, також передбачає аналогічну відповідальність для тих водіїв, які відмовилися від перевірки на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння.
Нерідко поліцейські трактують як відмову небажання автомобіліста «дути в трубочку». Багато хто не знає, що це не є підставою для складання протоколу, оскільки водій завжди має право на альтернативу у вигляді обстеження в медустанові. Поліція зобов’язана видати письмове направлення на огляд, який має бути проведений не пізніше ніж за дві години з моменту зупинки. У медустанові водія оглядає лікар, який відбирає мазки слини, зразки сечі та крові на аналіз. Тільки за підсумками лабораторних досліджень ухвалюється остаточне рішення про тверезість керманича.
Що стосується перевірки на алкотестері, то вона також має свої правила. Зокрема, прилад має бути справним і сертифікованим, документи, що підтверджують це, поліція зобов’язана надати на вимогу водія. Під час кожної нової перевірки інспектор має замінити насадку для тестера. Обстеження проводять у присутності двох свідків або знімають на камеру. У разі незгоди з результатами, водій має право на додаткове обстеження в медустанові.