Штрафу не буде: кого з українських водіїв не покарають за п’яну їзду

Керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння в Україні є одним із найгрубіших порушень ПДР, яке передбачає суворе покарання, аж до позбавлення прав на строк до 10 років. Водночас є одна категорія водіїв, яким подібні санкції не загрожують, навіть за їзду в неосудному стані.

Читайте також:

Що поліції заборонено робити на дорогах: водіям на замітку

Список предметів, які мають бути в авто у воєнний час

На блокпосту поліція «шиє» порушення ПДР: чи законно це

Юристи звертають увагу, що спроби поліції притягнути до відповідальності нетверезих водіїв електроскутерів і електросамокатів зазнають невдачі, щойно громадяни оскаржують такі рішення в суді. Патрульні звинувачують громадян у їзді на таких транспортних засобах без прав і реєстрації, штрафуючи на десятки тисяч гривень.

При цьому інспектори забувають або свідомо ігнорують той факт, що електричні ТЗ потужністю до 3 кВт не підлягають реєстрації в МВС, а отже, на них не поширюються й інші вимоги, аналогічні до тих, що передбачені для їзди на автомобілі.

У підсумку, щойно така справа потрапляє до суду, щодо водіїв виноситься виправдувальне рішення. Будь-які штрафи за нетверезу їзду визнаються неправомірними і скасовуються. При цьому варто пам’ятати, що нетверезим не варто сідати за кермо навіть самоката або велосипеда, оскільки це також може бути небезпечно, як для вас, так і для оточуючих.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти