Що поліції заборонено робити на дорогах: водіям на замітку

Взаємодія водіїв із поліцією неминуча. Патрульні поставлені охороняти закон і порядок, зокрема на українських дорогах. Водночас іноді трапляється так, що інспектори забуваються і вдаються до перевищення своїх посадових повноважень. Автомобілісти мають бути готовими до такого поліцейського свавілля, аби вміти йому протистояти.

Насамперед поліцейський не має права запитувати та збирати персональні дані водія, які безпосередньо не пов’язані зі справою. Приміром, з’ясовувати адресу проживання та місце роботи, якщо це не має стосунку до предмета розгляду. Зазначені дані доцільно вказувати під час складання адміністративних матеріалів, але не під час перевірки.

Також поліції заборонено погрожувати водієві силою або провокувати його на порушення закону. Спілкування з автомобілістом має відбуватися ввічливо та чемно, як того вимагає Правила етики поліцейського.

Зупинка і перевірка транспортного засобу має бути обґрунтована законними підставами. Якщо поліцейський пристав до вас «просто так», то це незаконно і є підставою для подання скарги.

Будь-яка дискримінація водія поліцією за расовою, національною, релігійною або іншою ознакою є неприпустимою. Ті чи інші дії патрульних, які безпосередньо пов’язані із зазначеними ознаками, мають бути пояснені із застосуванням закону.

Кожна дія правоохоронця регламентується законами або підзаконними нормативними актами. На відміну від звичайних громадян, які можуть діяти за принципом «дозволено все, що не заборонено законом», поліція зобов’язана керуватися принципом «заборонено все, що прямо не дозволено законом».

Джерело SUV News
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти