Коли з’явився перший «Запорожець»: спірне питання

Вважається, що перший Запорожець з’явився 18 червня 1959 року. Історію української малолітражки розповість «Твоя МАШИНА» .

Однак є й інша дата згадки появи Запорожця – 12 червня. Хоча такі новини випускаються в день події. Так коли ж вийшов перший примірник?

Можна припустити, що машину планували зібрати 12 червня, і заздалегідь підготували новинну листівку. Однак до терміну не встигли і перенесли випуск автомобіля на 6 днів, а невипущені листівки залишилися в архіві. Можна стверджувати одне: ЗАЗ був випущений в середині червня.

Перший Запорожець дещо відрізнявся від серійної моделі. Так, дослідний зразок мав декоративну «гребінку» перед заднім колесом, горизонтальну виштамповку на двері, розсувні вікна замість опускних. При доопрацюванні декор прибрали, а вікна отримали кватирки і склопідйомники.

Проблема була в двигуні. Справа в тому, що предком Запорожця був досвідчений Москвич-444, який, як не дивно, випускався в Україні, а не в Москві.

Перші Москвичі були випущені в 1957 році, з них і взяли двоциліндровий «воздушник МД-56». Цей агрегат мотоциклетного типу розробили в Ирбите. Потужність складала всього 75,5 к.с., а малий ресурс не підходив для автомобіля.

Через місяць після Запорожця з’явився опозитний ЗАЗ-965Г, а ще пізніше – V-подібний ЗАЗ-965В. Далі почалися експерименти по установці цих двигунів в Запорожець. Після довгих випробувань вибрали V-подібний двигун робочим об’ємом 746 см куб. і потужністю 23 л.с. Ними стали оснащувати ЗАЗ-965 першої промислової партії, випущеної в листопаді 1950 року.


Джерело autocentre.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти