Як українців обманюють при продажі вживаних авто з Німеччини

В Україні склався стереотип, що в Німеччині продають тільки чесні старі автомобілі, однак німецька пунктуальність і законослухняність розчиняються в повітрі, як тільки справа стосується продажу автомобілів.

Шахрайство з одометром також поширене в Німеччині, як і в Україні. Мало хто хоче купувати машину з великим пробігом. У Німеччині бази даних про пробігах автомобілів недоступні для широкого загалу і місцеві продавці із задоволенням цим користуються, особливо в тих випадках, коли автомобіль повинен «виїхати» за кордон. Так часто, ще до того, як машина переходить до нового власника в іншу країну, її пробіг повертається до «чарівних» для передбачуваного покупця 140-170000 км. Такі цифри з’являються на приборцв безпосередньо перед перетином кордону. За оцінками німецьких експертів, на вторинному ринку змотаний пробіг має близько 1/3 автомобілів, а середня вартість автомобіля завищена на 3000 євро. Передбачуваний збиток клієнтів в результаті невиправданого ціноутворення оцінюється в 6-7 мільярдів євро в рік. Німецький автовиробник ADAC неодноразово закликав внести зміни як в правила, так і в використовувані виробниками рішення, щоб покласти край цій практиці, але поки справа не зрушила з мертвої точки

Цікаві дані надає компанія, що спеціалізується на діагностичних додатках, за допомогою яких можна не тільки перевірити робочі параметри автомобіля або прочитати коди помилок в автомобілі, але і дізнатися реальний пробіг автомобіля. Це програмне забезпечення порівнює вимірювання пробігу з іншими параметрами, що зберігаються в різних модулях автомобіля.

На підставі тестів, було встановлено, що шахрайство з показаннями одометра частіше зустрічається в автомобілях Mercedes, BMW, Toyota і Volkswagen.
Зокрема, маніпуляції були виявлені в:

14,0% автомобілів Mercedes
9,4% автомобілів BMW
8,4% автомобілів Toyota
7,2% автомобілів VW
5,6% автомобілів Porsche.

Скільки кілометрів було скинуто?

34%: від 40 до 60 тисяч кілометрів
28%: від 20 до 40 тис. Км
17%: від 60 до 80 тисяч кілометрів
18%: понад 80 000 км.

Однак слід зазначити, що програми не вміють виявляти зміни кілометражу, якщо робота виконувалася професіоналами з використанням сучасного обладнання і вони дуже добре знають, які модулі є параметрами, що дозволяють встановити фактичну відстань в кілометрах.

Купівля вживаного автомобіля в Німеччині не означає, що це буде ідеальний автомобіль з чесною історією. Перед покупкою потрібно уважно перевіряти вашу майбутню машину.


Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти