Юрист розповів, чи має право водій фіксувати на камеру інспектора поліції та його службове посвідчення

Патрульні поліцейські дуже часто під час зупинки машини не дозволяють себе записувати на відео і не поспішають показувати своє посвідчення на камеру, аргументуючи це тим, що це заборонено нормами Конституції України.

Головний державний документ забороняє втручання в особисте і сімейне життя людини і збір конфіденційної інформації про неї без її згоди, тоді як виконання службових обов’язків аж ніяк не відноситься до категорій «особистого» або «сімейного» життя.

У законі «Про інформацію» прописано, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. Не належать до інформації з обмеженим доступом відомості про незаконні дії органів державної влади, їх посадових і службових осіб.

З цього випливає, що дані про співробітників правоохоронних органів нашої країни не є конфіденційними, одним словом, вони відкриті для людей і водіїв зокрема.

Це означає, що на місці зупинки водієві не заборонено фіксувати за допомогою гаджетів як дії поліцейського, так і його службове посвідчення. Будь-які зауваження правоохоронців з цього приводу не є законними.Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти