Що буде, якщо не сплачувати штрафи за порушення ПДР в Україні

Українським водіям розповіли, чи можна не сплачувати штрафи за порушення ПДР і чим загрожує несплата штрафу.

Які дії можуть бути після накладення штрафу

Після того, як водій отримав штраф, у нього є два варіанти:

– оскаржити штраф у встановленому порядку протягом 10 календарних днів;
– сплатити протягом 15 календарних днів.

В разі оскарження штрафу, оплачувати його не потрібно до вирішення питання в суді чи іншому органі, куди подано скаргу.

В разі, якщо водій не оскаржує штраф, тоді він повинен його оплатити. У разі несплати штрафу у передбачений строк, постанова передається на примусове стягнення до відділу виконавчої служби. І саме в той час починаються всі негативні наслідки для водія.

Під час примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу і витрати на виконавче провадження. Однак це ще не всі проблеми, які можуть виникнути в таких ситуаціях. Фактично боржника можуть очікувати набагато гірші несподіванки.

Банківські рахунки

В першу чергу виконавча служба накладає арешт на кошти, які є на банківських рахунках боржника. Внаслідок цього ви не зможете користуватись своїми банківськими картками ні в торгових закладах, ні перерахувати комусь кошти. Через деякий час сума штрафу з витратами на виконавче провадження списується з рахунку.

Як виняток, на час воєнного стану фізичні особи можуть здійснювати видаткові операції з «арештованих» рахунків, за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 тисяч гривень

Арешт майна

В разі відсутності коштів на рахунку боржника, державний виконавець накладає арешт на рухоме чи нерухоме майно. Арешт може бути накладено, зокрема, на транспортні засоби, квартири тощо.

Найбільш небезпечним є накладення арешту на транспортні засоби та оголошення їх у розшук. Оголошення автомобіля в розшук є підставою для тимчасового затримання його інспекторами поліції.

Як би дивно це не було, але за не несплату штрафу у розмірі 340 грн, під час зупинки автомобіля поліцією, такий транспортний засіб буде затримано і доставлено на штраф майданчик. Витрати на евакуатор та зберігання автомобіля на штраф майданчику несе водій і відшкодування таких витрат не передбачено.

Заробітна плата

Наступним кроком, у разі відсутності коштів на рахунках і майна, може бути накладено стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи. Можливість такого стягнення тимчасово зупинено лише на час воєнного стану.

Заборона виїзду за кордон

Також виконавча служба може через суд заборонити виїзд за кордон. Особливістю цієї заборони є те що виконавець не має права накласти таку заборону самостійно. Для цього він може звернутися до суду з проханням встановити обмеження у праві виїзду за кордон до погашення заборгованості.

Найгіршим є те що громадянин може бути не повідомленим про таке обмеження у праві виїзду за кордон. При намаганні виїхати за кордон, боржника може очікувати несподіванка – прикордонники просто не випустять його за межі України.

Доведеться повертатися додому. Особливо прикро, коли оплачені квитки на дорогу, заброньовані готелі чи путівки. Ці витрати боржнику ніхто також не поверне.

Варто зазначити, що це лише окремі приклади прикрих несподіванок, які можуть статись з водієм, який не оплатив штраф чи не оскаржив його. І цей перелік не є вичерпним.

Джерело u-news.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти