Водіїв і пасажирів зобов’яжуть носити світловідбиваючі жилети: які нововведення чекають українців

В Україні учасників дорожнього руху хочуть зобов’язати користуватися світловідбиваючої одягом в темний час доби для підвищення безпеки і запобігання аварійних ситуацій.

В Україні найчастіше аварії відбуваються через перевищення швидкості. Однак буває відбуваються такі ситуації через те, що людей просто не видно на дорозі вночі.

Законопроект передбачає обов’язкову наявність у водіїв мотоциклів та їх пасажирів на шоломах світловідбивних елементів;
велосипедисти і погоничі тварин в темний час доби і в умовах недостатньої видимості повинні використовувати стрічки, жилети, наклейки;
під час будівництва або ремонту дороги працівники повинні бути забезпечені спеціальними жилетами. Відповідальність за це лежатиме на посадових осіб, відповідальних за ремонт;
всі водії ТЗ і їх пасажири повинні перебувати в світловідбивних жилетах або мати спеціальні елементи, якщо знаходяться поза транспортним засобом, на проїжджій частині за населеним пунктом.

Якщо не дотримуватися правил користування жилетами, то загрожує штраф в розмірі 510 грн., що значно більше ніж ціна самого жилета, так як на цю продукцію ціни стартують від 44 грн за одиницю, а ось більш якісний одяг коштує дорожче.

На даний момент законопроект прийнятий в першому читанні і пройшов підготовку до другого. Його внесли до порядку денного сесії, але ймовірно, що до початку канікул в Раді прийняти ініціативу не встигнуть.


Джерело news.obozrevatel.com
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти