Закон не дозволяє поліцейським вимірювати швидкість авто на дорогах України

Другий апеляційний адміністративний суд виніс рішення, що законодавство України не дозволяє поліцейським вимірювати швидкість автомобіля приладом TruCam тримаючи його в руках.

Ця історія почалася в той момент, коли співробітники поліції зупинили водія за перевищення швидкості, але чоловік звернув увагу на те, що прилад TruCAM патрульні тримали в руках. Він пояснив їм, що пристрій має бути закріплено на стаціонарному нерухомому об’єкті, але співробітники поліції все-таки оштрафували водія. Після цього він вирішив довести в суді свою невинність і що швидкість може вимірюватися цим приладом тільки якщо він закріплений на стаціонарному нерухомому об’єкті.

Суд встановив, що фіксація швидкості автомобіля здійснювалася інспектором приладом TruCAM з рук, що ставить під сумнів точність вимірювання показника швидкості руху автомобіля, так як в такому випадку велика похибка самих вимірів.

В ході розгляду справи суд визнав правоту автомобіліста і скасував виписаний штраф.

Таким чином, прилад TruCam при проведенні фіксації швидкості ТЗ повинен бути закріплений стаціонарно, а не розташовуватися в руках інспектора.


Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти