В Україні необгрунтовану зупинку авто поліцією прирівняли до порушення прав людини

В одному із судів Вінниці визнали безпідставним зупинку автомобіля поліцією і більш того, цю справу визнали порушенням прав людини, гарантованих Конституцією України.

У квітні цього року автомобіль їхав назустріч поліцейським і з невідомих причин викликав підозру у патрульних. Як стало відомо, раніше водія даного автомобіля притягували до відповідальності за водіння у п’яному вигляді. Поліцейські вирішили зупинити машину і зажадали проїхати в медустанову для огляду і показати руки на предмет тремтіння і плюнути на землю для визначення в’язкості слини.

В результаті патрульні не виявили у водія ознак алкоголю, але склали протокол про порушення, якого по суті не було – рух в лівій смузі при наявності вільної правої. Вартість такого штрафу становить 510 грн. Водія обурили дії поліцейських і він вирішив оскаржити справу в суді. В результаті було визнано відсутність порушення ПДР з боку водія і штраф було скасовано, але на цьому історія не закінчилася.

Суд вирішив перевірити законність зупинки авто поліцейськими. Вивчивши всі записи з нагрудних камер патрульних прийшли до висновку, що причиною був запис в базі даних про минулі порушення водія, але це вважається незаконним. Більш того, дії поліцейських були прирівняні до незаконного переслідування людини і визнали їх порушенням прав людини, гарантованих Конституцією.


Джерело svidok.online
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти