Перевезення дітей без автокрісла: які штрафи можуть отримати водії

В Україні перевезення дітей в автомобілі без спеціального автокрісла заборонена. Водії можуть отримати серйозний штраф за те, що піддають маленьких пасажирів небезпеці. Правила безпечного перевезення дітей чітко прописані в ПДР.

Штраф за відсутність автокрісла

У законі сказано (розділ 21 ПДР), що автокрісло потрібно обов’язково всім дітям, чий зріст нижче 145 см. Раніше був вказаний вік, з якого можна було перевозити дитину без автокрісла – 12 років. Але цю норму із закону прибрали.

Перше порушення карається штрафом в розмірі 510 гривень. При повторному порушенні протягом 12 місяців, водій отримає штраф у розмірі 850 гривень.

Спеціально для перевірки наявності автокрісла автомобілі поліція не зупиняє, тільки в разі порушення ПДР.

Використання бустера

Для більш старших дітей можна використовувати бустери в автомобілі – спеціальні пристосування, що дозволяють пристебнути дитину щільно захисним ременем безпеки. Бустер варто використовувати для дітей зростом від 120 см і вагою від 15 кг.

Маленьких дітей слід перевозити тільки з використанням автокрісла, яке надійно можна закріпити в автомобілі і забезпечити дитині безпеку. Як показує статистика, перевезення дітей зі спеціальними засобами знижує ризик травм і загибелі в ДТП на 50%.

Перевезення дітей на руках у дорослих

А ось перевозити дітей на руках в Україні категорично заборонено. Дорослий не зможе забезпечити дитині безпеку в разі аварії.

Спеціальне автокрісло також повинні використовувати в автомобілях служб таксі.


Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти