Батареї тойотівських електромобілів будуть супервитривалими

Компанія Toyota поділилася деякими подробицями електромобіля bZ4X, прототип якого показали в квітні цього року, передає «Твоя МАШИНА» .

Так, новинка отримає витривалий акумулятор, який навіть через десять років збереже 90% початкової ємності. Тобто якщо спочатку запас ходу буде 500 км, то навіть через 10 років експлуатації він опуститься тільки до 450 км.

Сучасні електрокари компанії в Китаї мають куди більш скромний цільовий показник – близько 75-80%. Підключаються гібриди Prius першого покоління зберігають приблизно 50-55% заводський ємності, другого покоління – 65%.

Виробник не розкриває, як саме вдалося досягти такого результату. Зазвичай для цього необхідно оптимізувати хімічний склад, відрегулювати температуру при експлуатації і зарядці, а також встановити додатковий буфер, який уповільнює деградацію. Уже відомо, що інженери Toyota впровадять систему аналізу температури в кожній окремій клітинці АКБ. Це дозволить уникнути перегріву акумулятора.

Електричний кросовер Toyota bZ4X вийде на ринок в 2022 році. Модель побудована з нуля, в основу лягла платформа e-TNGA, створена спільно Toyota і Subaru. Вона розрахована на передній, задній або повний привід.Джерело tarantas.news
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти