Сів за кермо мотоблока напідпитку – заплати штраф: рішення суду

16 серпня Шепетівський міськрайонний суд залучив водія мотоблока до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння. Була подана апеляція, але її відхилили, передає «Твоя МАШИНА» .

Увечері на польовій дорозі поблизу села Пліщин Шепетівського району в стані алкогольного сп’яніння чоловік керував мотоблоком «Кентавр». Поліцейські зупинили водія і провели перевірку на стан сп’яніння в присутності двох свідків. Результат складе 1,51 проміле, що є порушенням.

Водія визнали винним і наклали штраф у розмірі 17 000 грн, а також позбавили прав на 1 рік. Однак порушник впевнений, що звинувачення необгрунтовано, і подав апеляцію. Чоловік аргументував це тим, що мотоблок – це не транспортний засіб, і він їм не керував, тому що той не їхав через несправність.

Апеляційний суд вирішив, що місцевий суд обґрунтовано привернув водія мотоблока до адміністративної відповідальності, так як згідно з ПДР, транспортний засіб – це пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.

Тобто, так як мотоблок служив для перевезення осіб, крім самого водія, або вантажу, він є повноправним учасником дорожнього руху і вважається транспортним засобом.

Слова водія, що на момент приїзду поліцейських мотоблок не рушав з-за несправності, були спростовані відеозаписом. Також на відео зафіксовано, як апелянт продуває ТЕХПРИЛАД, не заперечує проти результату в 1,51% і підтверджує, що напередодні випив горілки.


Джерело sud.ua
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти