Хто повинен перевіряти е-поліс на авто: суд дав остаточну відповідь

Суд постановив, що якщо водій відмовляється пред’являти документи, то інспектор повинен самостійно перевіряти наявність страхового поліса в електронній системі. В такому випадку автомобілісту можуть не виписувати штраф, передає «Твоя МАШИНА» .

Ситуація така: поліцейські зупинили автомобіль. Водій запитав причину зупинки, на що отримав заяву про порушення ПДР. При цьому доказів не було, тому водій відмовився пред’явити страховий поліс. За це автомобіліста оштрафували на 425 грн.

Водій оскаржив постанову в суді, зазначивши в позові, що він не порушував ПДР і доказів зворотного від інспекторів не отримав. На думку водія, в такому випадку у нього не мали права вимагати пред’явлення документів для перевірки.

Суд також звернув увагу, що інспектор міг перевірити наявність страхового поліса через електронну систему. Однак він цього не зробив, при цьому водій все ж мав поліс. Таким чином, суд скасував штраф через те, що інспектор не скористався правом перевірки наявності поліса по базі МСТБУ.Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти