Патрульна поліція України пересяде на електрокари

В Україні за цей рік було зареєстровано близько 23000 одиниць електротранспорту, що на 42% більше, ніж в минулому році.

Крім екологічної, такі машини мають і економічну вигоду – з точки зору витрат на паливо і обслуговування. З цієї причини в МВС вирішили пересадити поліцію на автомобілі з електротягою.

Для потреб поліції планується закупити Hyundai Сona Electric, які оснащені електромотором потужністю 204 «конячки» і тяговою батареєю на 65 кіловат-годин, що забезпечує запас ходу до 400 кілометрів. Правда, такий показник досягається при оптимальних умовах – температурі близько 20 градусів, плавної їзди без використання кондиціонера. Тоді як в холодну пору року при температурі нижче 10 градусів і їзди з обігрівачем пробіг може скоротитися більш ніж наполовину.

Під час презентації в МВС показали порівняльну таблицю, в якій підрахована вартість утримання гібридного кросовера Mitsubishi Outlander і електрокара Hyundai Kona Electric. Гібрид вартістю 739000 гривень, а електрокар майже вдвічі дорожче – 1335600 гривень. Надалі картина змінюється на протилежну – на заправку Outlander за 400000 кілометрів пробігу доведеться викласти 1223424 гривні, а за зарядку Kona Electric – 204800 гривень. Вартість планового техобслуговування для електрокара також дешевше.

В результаті, якщо порівняти ціну автомобілів і витрати на експлуатацію на 400000 кілометрів пробігу, то гібрид витягне з бюджету МВС 2059084 гривні, а електрокар – 1540400 гривень.

Правда, під час обговорення цієї новини в соцмережах скептики малювали картини, як під час погоні за злочинцями така машина розряджається і глухне. Але те ж саме може статися і з бензиновим двигуном.


Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти