Про порушення ПДР поліцію будуть повідомляти сповіщувачі, звичайно ж за винагороду
![](https://mashyna.com.ua/wp-content/uploads/2017/10/smartphone-camera-prevent-living-in-the-moment-8-13-2012.jpg)
20 жовтня Верховна Рада розглянула законопроект, що стосується фіксації порушень ПДР. Також були внесені деякі зміни, повідомляє «Твоя МАШИНА» .
Кого будуть фіксувати і за що будуть штрафувати
Так, люди, котрі помітили порушення ПДР, можуть їх сфотографувати або зняти на відео і відправити матеріали в органи, які розглядають адміністративні справи. При цьому обов’язкова ідентифікація користувача через портал «Дія».
Фіксувати можна буде порушення, передбачені ч.1, 2, 3, 5, 6, 7 ст.122, ч.1 ст.123, а також ч.1 ст.2, ч.1 ст.6 та ч.1 ст .8 152-1 КУпАП.
Також планується, що стежити за веденням переліку спеціальних програмних засобів, які можна використовувати в режимі фотозйомки (відеозапису) буде Міністерство внутрішніх справ України.
При фіксації правопорушення фото- або відеозйомкою обов’язково визначатиметься назва спеціального мобільного засобу. Постанови у справах про адміністративне правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, можна буде оскаржити тільки в суді.
Електронні докази в КоАП
Також з’явиться таке поняття, як «електронні докази» – це інформація в цифровій формі, яка містить дані про обставини, що мають значення для справи. Вони можуть бути представлені як в справжньому вигляді, так і у вигляді копії.
Оригінал годі й підтверджувати електронним підписом. При цьому якщо подана копія, то необхідно відзначити наявність оригіналу, повідомити про матеріальному носії, на якому зберігається оригінал електронного докази та інформацію про особу, який є автором електронного докази.
Електронне доказ можна надати в паперовому вигляді, проте це не буде вважатися речовим доказом. Докази будуть зберігатися в органі, який розглядає справу про адміністративне правопорушення.
Хто такі сповіщувачі і скільки їм платити
Громадяни, які зафіксували порушення в режимі фотозйомки (відеозапису) з використанням спеціального програмного засобу, стають сповіщувачами. Вони отримують винагороду в розмірі 10% від виписаного порушнику штрафу.
Для того, щоб сповіщувачі не зловживали, пропонується встановити кримінальну відповідальність за надання підроблених або штучно створених матеріалів.