Чверть бензину – “бодяга”: українців приголомшили результатами перевірки палива на АЗС, пошкодуйте своє авто

Інститут потребекспертиз опублікував результати аналізу проб бензину на українських АЗС.

За результатами досліджень виявилось, що далеко не всі АЗС пропонують якісний товар. Перевірку зазнали WOG, OKKO, Shell, ZOG, KLO, Prime, Avantage 7, BVS, Chipo, BrentOil, MOTTO, Kraft, а також «БРСМ-Нафта» та «Циклон» у Дніпропетровській області.

Зразки перевіряли на відповідність до стандарту ДСТУ 7687:2015. Таким чином, аналізувалося октанове число, кількість сірки та рідких «присадок». Результати показали, що бензин розбавляють, причому в деяких випадках у 5 і більше разів.

Найгіршу якість показали «БРСМ-Нафта», MOTTO, BrentOil та «Циклон». У цих зразках октанове число А-95 було значно нижчим за норму. Так, на БРСМ-Нафта воно склало 93,3 одиниці, на MOTTO і BrentOil А-95 має октанове число тільки 92,4 одиниці.

Також на АЗС MOTTO було виявлено перевищення сірки у 2 рази. Як присадка використовується бензол – речовина, що є канцерогеном. Тому в нормі його кількість не повинна перевищувати 1%. У зразках «БРСМ-Нафта» норму перевищено майже в 5 разів – 4,88%. У зразках MOTTO та «Циклон» кількість бензолу перевищена у 3 рази.

WOG, OKKO, ZOG та Prime відповідають нормам. Причому у зразках WOG октанове число навіть вище за норму – 95,6 одиниць. У ZOG октанове число становило 95,5 одиниць. Таким чином ці заправки відповідають стандарту Євро-5. Інші показники також у нормі.


Джерело stars.ukrainianwall.com
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти