Патрульні штрафують водіїв з «неоновленими» посвідченнями водія: чи мають законні підстави

В Україні патрульні поліцейські почали ретельніше перевіряти документи автолюбителів після внесення змін до Кодексу України Про адміністративні правопорушення, які передбачають збільшення штрафу з 510 до 3400 грн за водіння авто за наявності посвідчення водія з нерозділеними категоріями.

Поділ категорій передбачено законом №586-VI, який набрав чинності ще 2008 року. Так, документ запроваджує розмежування кожної категорії на дві. Наприклад, “А” на “А1” та “А”, і т.д.

Звинувачення правоохоронців в управлінні авто на підставі посвідчення, виданого до набрання чинності законом, є протиправним, а накладений штраф підлягає скасуванню.

Зокрема, закон передбачає можливість обміну прав на нові – із розділеними категоріями. Але у документі зазначено, що посвідчення “можна обміняти”, а не “підлягає обов’язковому обміну”.

Крім того, у старих правах зазначаються категорії, які відповідають розділеним, а положення № 511 передбачає те, що обмін посвідчення відбувається без складання іспитів, крім окремих випадків.Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти